Pismo do Premiera RP, Mateusza Morawieckiego, w sprawie kryzyzu kolei na Zamojszczyźnie

Grupa Obrony Kolei na Zamojszczyznie powstała w 2009 roku. Wraz ze Stowarzyszeniem Padwa Północy działa na rzecz rozwoju kolei na Zamojszczyźnie. Efektem tych działań są m.in. powrót pociągów dalekobierznych, funkcjonujące szynobusy, przystanki kolejowe w m. Zamość (inwestycja PKP PLK ponad 2 mln zł), powstrzymanie likwidacji infrastruktury kolejowej w m. Zamosć (przyczyniono sie do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który przewidywal likwidację infrastruktury kolejowej na odcinku Rotunda - wiadukt przy ul. Wyszynskiego).

Kolej na Zamojszczyźnie ponownie staje w obliczu kryzysu! Sytuacja jest poważna, dlatego zdecydowano się wystosować pismo do Premiera RP oraz lokalnych parlamentarzystów.

Informacyjnie: 29 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie z Prezydentem m. Zamość, Andrzejem Wnukiem. Temat spotkania: likwidacja połączenia dalekobieżnego na trasie Hrubieszów Miasto - Jelenia Góra. Spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze. Prezydent zapoznał sie z problemem i zadeklarowal zaangażowanie w sprawę.
 
Na dzień dzisiejszy nie otrzymano odpowiedzi od czterech posłów, do których skierowano prośbę o pomoc, a także nie otrzymano odpowiedzi od Premiera RP.

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem